Jesteś tutaj: Home > Ubezpieczenie > Ubezpieczenie na życie rodzica pozostającego w domu

Ubezpieczenie na życie rodzica pozostającego w domu

Z różnych powodów doszło do zmiany sposobu, w jaki rodziny określają swoje potrzeby dochodu. Po kilku dekadach przeważnie dwóch dochodów na jedno gospodarstwo domowe, nastąpił trend powrotu do jedno dochodowego gospodarstwa domowego.

Te jedno dochodowe gospodarstwa są inne niż w minionych czasach. Teraz często widzimy ojców zostających w domu i rodzic, który przebywa w domu posiada inne obowiązki, które były typowe w dawnych czasach. Obecni rodzice zostający w domu zarządzają teraz rachunkami, pełnią rolę taksówkarzy, a czasami nawet są głównymi wychowawcami i nauczycielami swoich dzieci w rodzinach, takich domowe szkoły. Wszystkie te zadania są dodatkiem do tradycyjnych zadań, takich jak przygotowywanie posiłków, usługi pralnicze i opieka nad domem. Wiele rodzin teraz wie, że ubezpieczenie na życie jest ważne dla obojga rodziców w jedno dochodowym gospodarstwie domowym. Nie trudno zauważyć, ile strat finansowych spowodowałaby śmierć rodzica pozostającego w domu. Na przykład, policz ile kosztowałoby rodzinę zapewnienie dziennej opieki nad domem i rodziną, usługi serwisów sprzątających, usługi taksówkowe czy innego rodzaju transportu, usługi codziennego przygotowywania posiłków i opieka nad dziećmi po szkole… i jest to tylko kilka z wielu innych zadań, które wykonuje rodzic pozostający w domu.

Niestety, większość rodzin tylko w minimalnym stopniu ubezpiecza małżonka pozostającego w domu. Rodziny te ufają, iż minimalne ubezpieczenie jest wystarczające, aby móc zapewnić i zadbać o powyżej wymienione zadania, przynajmniej do czasu, kiedy najmłodsze dziecko nie ukończy szkoły. Ale co z emocjonalnymi stratami po śmierci ich codziennego opiekuna? Czy zatrudniona osoba będzie mogła w dostatecznym stopniu zadbać o tego rodzaju potrzeby? Co jeśli pracujący rodzic zda sobie sprawę z konieczności przebywania w domu przez jakiś czas w wyniku takiej sytuacji? Czy ubezpieczenie pokryje wtedy utracone zarobki potrzebne na utrzymanie? Niestety, większość rodzin nie posiada wystarczającego ubezpieczenia na życie mogącego zapewnić pieniądze na takie potrzeby.

Tagi: , , ,

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.

?>