Jesteś tutaj: Home > Ubezpieczenie > Ubezpieczenie na życie kobiet w ciąży

Ubezpieczenie na życie kobiet w ciąży

Wiele osób uważa, że nie potrzebuje ubezpieczenia na życie, jeżeli nie posiada jeszcze rodziny na utrzymaniu. Dlatego wiele kobiet woli odłożyć zakup polisy ubezpieczeniowej na życie dopóki nie zajdą w ciążę lub nie urodzą pierwszego dziecka. Najczęściej to ojciec jest ubezpieczony, aby w przypadku jego śmierci lub ciężkiej choroby, rodzina miała pieniądze na spłatę kredytu hipotecznego czy na swoje utrzymanie. Jednak równie ważne jest rozważenie, na jakie trudności rodzina byłaby nastawiona w przypadku gdyby coś stało się matce. Jeżeli matka ciężko zachoruje lub umrze, ojciec z reguły powinien zarabiać wystarczająco pieniędzy, aby utrzymać rodzinę, będzie musiał także płacić za opiekunkę do dzieci.

Podczas planowania założenia rodziny, bardzo mądrze jest rozważyć podjęcie polisy ubezpieczenia na życie zanim kobieta zajdzie w ciążę. Wiele firm ubezpieczeniowych jest powściągliwych w udzieleniu polisy ubezpieczeniowej kobiecie, która jest już w ciąży ze względu na komplikacje, które mają prawdopodobieństwo wystąpienia. Wysokie ciśnienie krwi jest częstą skargą kobiet w ciąży i może prowadzić do nadciśnienia tętniczego a nawet toksemii (stanu przedrzucawkowy). Na szczęście, nie występuje on często, ale ten stan może doprowadzić do udaru mózgu a nawet śmierci.

Istniejące choroby, które kobieta już posiada, mogą gwałtownie pogorszyć się w okresie ciąży lub może dość do wystąpienia utajonych i do tej pory nie wykrytych chorób, jakie mogłaby mieć kobieta. Gdy kobieta jest już w ciąży, bardzo trudno jest uzyskać ubezpieczenie na życie. Najczęściej firmy będą doradzać matce, aby poczekała z zakupem polisy ubezpieczeniowej do momentu, kiedy dziecko osiągnie od 3 do 6 miesięcy. Jeśli jednak kobiecie w ciąży udało się uzyskać polisę ubezpieczeniową na życie, może ona się spodziewać nawet 50% większych składek. Jeżeli pierwsza ciąża wykazywała oznaki powikłań, to uzyskanie ubezpieczenia podczas drugiej ciąży jest mało prawdopodobne.

Innym powodem, dlaczego firmy ubezpieczeniowe niechętnie ubezpieczają ciężarne kobiety jest ryzyko depresji poporodowej.

Tagi: , , ,

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.

?>