Jesteś tutaj: Home > Ubezpieczenie > Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Bez obowiązkowego wykupienia OC nie można wyjechać pojazdem w trasę. Kolejnym ubezpieczeniem, ale w tym wypadku dobrowolnym jest Autocasco. Takie polisy ochraniają właściciela pojazdu również, gdy to on stanie się sprawcą wypadku i to on jest winny spowodowania wypadku. Otrzymujemy wtedy odszkodowanie pozwalające na  wyremontowanie naszego auta. Takie ubezpieczenie ochrania także w wypadku kradzieży naszego auta. Niestety kradzieże aut zdarzają się bardzo często i są problemem wielu z nas. Dzięki takiemu ubezpieczeniu nie musimy się już martwić, ponieważ gwarantuje ono w takim przypadku wypłatę odszkodowania, za które możemy kupić nowe auto.

Do obowiązkowych ubezpieczeń należy również Międzynarodowe OC nazywane Zieloną Kartą i wymagane jest jeśli udajemy się w zagraniczną podróż. Bez takiego ubezpieczenia nie będziemy mogli przekroczyć granicy.

Dodatkowymi a bardzo ważnymi ubezpieczeniami są ubezpieczenia majątkowe oraz na życie. W Polsce jest ponad trzydzieści firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia majątkowe. Bardzo popularnym jest ubezpieczenie mieszkaniowe. Możemy zarówno ubezpieczyć dom jednorodzinny jak również i lokal mieszkalny. W ubezpieczeniu takim mogą zawarte być różne ryzyka między innymi : kradzieży z włamaniem, rabunku z aktem wandalizmu oraz różnych zdarzeń losowych np. pożar, eksplozja, powódź oraz wiele innych. Ubezpieczyć mieszkanie czy dom mogą jedynie osoby posiadające odpowiedni tytuł prawny do lokalu. Osobnego ubezpieczenia wymagają wartościowe dzieła sztuki, różne kolekcje, zbiory, pieniądze oraz papiery wartościowe. Firmy ubezpieczeniowe wypłacą odszkodowanie jedynie, jeśli mieszkanie lub pomieszczenie było odpowiednio zabezpieczone. Przed zawarciem umowy trzeba dokładnie sprawdzić jakie warunki muszą być spełnione przez nas, żeby potem nie było żadnych problemów. W ramach mieszkaniowego OC ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe przez nasz w innych sąsiednich mieszkaniach np. zalanie mieszkania, szkody wyrządzone przez zwierzęta oraz inne .

Tagi: , , ,

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.

?>