Jesteś tutaj: Home > Ubezpieczenie > Ubezpiecz ryzyko

Ubezpiecz ryzyko

To prawda, że człowiek XXI wieku ma sporo obowiązków i praca często nie zamyka się w standardowych ośmiu godzinach. Do tego ciągle coś się dzieje, to jakiś remont w domu, to znajomi namawiają na wyjazd w góry, stanowczo doba jest za krótka.

Jednak w tym naszym zabieganiu i pośpiechu warto na chwilę się zatrzymać i zastanowić, czy nie żyjemy zbyt ryzykownie, czy dzisiejsza chwila nie przesłania nam nieco dalszej perspektywy czasowej i czy nie byłoby dobrze coś zmienić. Bo przecież zawsze mogą się pojawić jakieś niespodziewane, niestety negatywne, okoliczności.

Ubezpieczenia są takim właśnie antidotum na kłopoty – zwłaszcza na kłopoty przyszłe. Praktycznie każdy z nas najwięcej słyszał na temat ubezpieczeń AC i OC związanych z posiadaniem samochodu. Ubezpieczenie OC (od odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowe i przeznaczone na rekompensatę szkód wyrządzonych przez nas innym uczestnikom ruchu drogowego. Ubezpieczenie Autocasco (AC) jest dobrowolne i przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z uszkodzeniem samochodu przez nas samych, a także w przypadku kradzieży czy zdarzeń losowych. Dodatkowo można ubezpieczyć siebie i bliskich od następstw nieszczęśliwych wypadków drogowych NNW, zapewnić sobie pomoc w trudnych sytuacjach drogowych (Assistance), a nawet ubezpieczyć szyby w samochodzie.

Ale oprócz tych najpopularniejszych ubezpieczeń, warto zainteresować się innymi możliwościami, takimi jak ubezpieczenie życia, zdrowia czy mienia, a także zadbać o przyszłą emeryturę .

Często ubezpieczenia oferowane są także wraz z innymi produktami finansowymi. Na przykład banki oferują do karty kredytowej ubezpieczenie, które chroni nas w razie jej kradzieży. Oczywiście klient nie odpowiada za transakcje po zgłoszeniu utraty karty, ale często przekonuje się, że jej nie ma, gdy złodziej już zdążył z niej skorzystać. Do czasu zaginięcia karty bank ponosi odpowiedzialność za transakcje powyżej 150 euro, transakcjami poniżej tej kwoty obciążany jest klient. Aby uchronić się od tej właśnie straty, można wykupić właśnie takie dodatkowe ubezpieczenie.

Wydaje się więc, że ubezpieczyciele starają się przewidzieć wszelkie możliwe ryzykowne sytuacje i w jakiś sposób wspierać naszą ochronę. Z pewnością warto się bliżej zainteresować tym tematem.

Tagi: , , , ,

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.

?>