Jesteś tutaj: Home > Ubezpieczenie > Mity na temat ubezpieczeń

Mity na temat ubezpieczeń

Mity na temat ubezpieczeń

Każdy, kto żyje potrzebuje ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenia na życie ma na celu opiekę nad osobami zależnymi po śmierci opiekuna. Jeżeli nie masz nikogo na utrzymaniu, to prawdopodobnie nie potrzebujesz ubezpieczenia na życie. Dotyczy to dzieci i emerytów – oni zwykle nie maja osób, które zależą od ich dochodów, tak, więc ubezpieczenie na życie dla tych grup może w rzadkich przypadkach być korzystne, ale zazwyczaj jest niepotrzebne.
Jestem żywicielem rodziny, więc tylko ja muszę posiadać ubezpieczenie na życie.

Czy zdajesz sobie sprawę, jaki tak naprawdę jest koszt opieki nad dziećmi? Dodaj do tego opiekę nad domem, koszt przygotowywania posiłków, koszt usług domowego księgowego i koszt transportu do szkoły. Z tej listy tylko można zobaczyć, jak małżonek rzeczywiście przyczynia się do budżetu domowego. Szacuje się, że praca niepracującego małżonka warta jest tyle, co pełno etatowy zawód, a czasem nawet i więcej. Z tego powodu ważne jest, aby wykupić ubezpieczenie na życie dla każdego mieszkańca w domu, którego brak dochodów czy jakiegokolwiek innego wkładu spowodowałby trudności finansowe w gospodarstwie domowym.

Pełne ubezpieczenie na całe życie jest najlepszą opcją, ponieważ dostanę powrotem swoje pieniądze

Terminowe ubezpieczenia na życie jest prawdopodobnie najlepszym wyborem dla większości osób. Takie ubezpieczenie zawierane jest na czas określony, na przykład 10-30 lat, za dużo niższą kwotę niż pełne i bezterminowe ubezpieczenie. Najprościej? Zakup terminowe ubezpieczenie a różnice z pełnego ubezpieczenia zainwestuj na koncie emerytalnym. Dowiedz się więcej podstawowych informacji na temat okresowego, bezterminowego czy ubezpieczenia zawieranego na całe życie.

Ubezpieczenie od powodzi nadaje się tylko dla osób mieszkających w okolicy wysokiego ryzyka.

Nie muszę posiadać ubezpieczenia na wypadek niepełnosprawności, ponieważ jeżeli stanę się osobą niepełnosprawną państwo się mną i tak zaopiekuje.

Nie licz, że państwo zadba o wszystkie twoje potrzeby, jeżeli staniesz się niepełnosprawny. Jeżeli twoja niesprawność kwalifikowałaby się do tego, aby uzyskać rentę inwalidzką (a nie każda się do tego kwalifikuje) to i tak musiałbyś jeszcze czekać miesiącami na otrzymanie świadczenia i przejść długotrwały etap kwalifikacyjny.

Tagi: , , , ,

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.

?>