Jesteś tutaj: Home > Płatności > Karty zbliżeniowe – nowy pomysł. Czy bezpieczny?

Karty zbliżeniowe – nowy pomysł. Czy bezpieczny?

W ostatnich latach bardzo popularne na polskim rynku bankowym stały się różnego rodzaju karty płatnicze, które umożliwiają zapłacenie niewielkiej sumy bez konieczności podawania PIN-u, czy też podpisywania dyspozycji wypłaty. A dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że chcemy jeszcze szybciej i jeszcze sprawniej płacić przy kasie, nie tracąc zbędnie czasu na podpisywanie różnego rodzaju dokumentów. Sama idea jest więc doskonała i coraz więcej osób korzysta już z tego typu kart zbliżeniowych. Jest to z całą pewnością rozwiązanie rozsądne, szybkie, a przede wszystkim nowoczesne. Nawet nie musimy właściwie wyciągać naszej karty z portfela, a transakcja dokonuje się sama. Ma więc to naprawdę spore znaczenie i warto to sobie uświadomić. Oczywiście, w sposób zbliżeniowy nie zapłacimy więcej niż 50zł, ponieważ było by to po prostu niebezpieczne, a taka utrata, w razie kradzieży portfela była by jeszcze znośna i możliwa do ogarnięcia. Z tego też powodu, jeśli zechcemy płacić taką właśnie kartą zbliżeniową, powinniśmy zachować przy tym maksimum bezpieczeństwa i trzymać ją w takim miejscu, które uniemożliwi kradzież w sytuacji, gdy nie będziemy się spodziewać niczego złego. Warto też w tym miejscu powiedzieć, że jak chodzi o płatności zbliżeniowe, to wcale nie ma konieczności płacenia kartą o charakterze zbliżeniowym. Banki przygotowały dla swoich klientów różnorodne gadżety, w których zawarto nadajnik zbliżeniowy i całą technologię potrzebną do realizowania przelewów w ten właśnie sposób. Warto się więc z nią z całą pewnością zapoznać i korzystać w razie potrzeby tak, by wszystko poszło dobrze. Będzie to naprawdę dobry pomysł. Można bowiem z banku zamówić sobie breloczek z mechanizmem zbliżeniowym, a nawet specjalną naklejkę, którą można przykleić do telefonu komórkowego, czy też gdziekolwiek – za jej pomocą płatności dokonamy w taki sposób. Takie gadżety zaś nie będą budzić podejrzeń potencjalnych złodziei. Jak więc widzimy, nowoczesne formy płatności online dają nam naprawdę spore możliwości prowadzenia szybkich i sprawnych płatności, a to zaś jest naprawdę rozsądne rozwiązanie, z którego z całą pewnością warto skorzystać.

 

 

Tagi: ,

4 Odpowiedzi to “Karty zbliżeniowe – nowy pomysł. Czy bezpieczny?”

 1. admin says:

  Takie płatności są rewelacyjne, bardzo przyśpieszają nam prace. Szkoda że nie wymyhslili tego wcześniej.

 2. sam sobie panem says:

  Dokłądnie, jak pierwwszy raz zobaczyłem na oczyjak to działa to byłem w ciężkim szoku. Generalnie jest to bardzo fajna sprawa.

 3. admin says:

  a jak wygląda bezpieczeństwo takich transakcji? nie ma kodu PIN? nie ma nic, tak więc zapłacić może każdy sobie taką kartą

 4. niezadowolony says:

  i tak i nie, ponireważ tam są mocno ograniczone limity wydatków i kwoty są dość niskie, nie ma rozwiązń idealnych

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.

?>