Jesteś tutaj: Home > Finanse > Jak spłaca się kredyt?

Jak spłaca się kredyt?

Spłata kredytu polega na tym, że spłaca się zazwyczaj comiesięczne raty, w wysokości podanej w harmonogramie spłat, zawartym w umowie a wylicza je kredyt kalkulator. Zdarza się tak, że raty raz co niższe raz są wyższe. Mogą się trochę od siebie różnić.Najdrożej jest gdy zaciągamy kredyty pozabankowe przez internet, bo to takie rodzaje kredytów, które nie weryfikują dochodów.

Polega to na różnym zestawieniu części kapitałowej i odsetkowej w racie. Jest to już proces bardziej skomplikowany. Na szczęście my sami nie musimy tego obliczać, jest to obliczane za nas przez bank. Dla nas najważniejsze jest to, aby wszystko się zgadzało. Raty zazwyczaj są prawie równe. Płacimy je przez dany czasu. Czyli np. przez 5 lat, przez 10.

Wszystko zależy od tego jaki mamy okres kredytowania. Można oczywiście kredyt spłacić szybciej ale często doradztwo kredytowe powie że to się nie opłaca. Spłacając pozostałą kwotę, tą której jeszcze nie zapłaciliśmy. W ten sposób oszczędzamy na odsetkach, ponieważ są mniejsze. Kredyt bankowy można spłacić w całości, ponieważ czasem zdarzy się tak, że mamy większą gotówkę i nie trzeba wtedy spłacać rat co miesiąc, co jeszcze nas będzie więcej kosztowało. Jeśli jest taka możliwość, to opłaca się spłacić kredyt wcześniej.

Comments are closed.

?>