Jesteś tutaj: Home > Inwestycje > Fundusze

Fundusze

W Funduszu mamy możliwość wpłacania dowolnych w kwot w odpowiadającym nam terminie. W funduszu mamy możliwość wypłacenia zebranych środków w każdej chwili . Przy polisie wycofanie się z umowy w ciągu pierwszych lat powoduje utratę większej części wpłaconej sumy.

Najprostszymi ubezpieczeniami dostępnymi na naszym rynku są terminowe ubezpieczenia na życie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które same chcą decydować i zadbać o swoje inwestycje. Niestety nie można z nich wypłacać dlatego nie są dobrym sposobem na zadbanie o naszą przyszłość. Składka tego ubezpieczenia jest tylko przeznaczona na chronienie życia osoby ubezpieczonej i nie jest tworzony ze składek żaden fundusz inwestycyjny. Niestety to ubezpieczenie należy do najbardziej nielubianych przez agentów  oraz towarzystw ubezpieczeniowych, ponieważ na tych ubezpieczeniach zarabiają bardzo mało.

W pewnym momencie naszego życia zastanawiamy się nad naszą przyszłością. Zaczynamy zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego funduszu emerytalnego.

Fundusz Emerytalny jest to instytucja, która ma dbać oraz pomnażać powierzone im nasze ciężko zarobione pieniądze. W Polsce jest około piętnastu takich funduszy. Fundusz taki gwarantuje nam, że po wypracowaniu odpowiedniego okresu lub ukończeniu przez nas odpowiedniego wieku będzie wypłacać nam zasłużoną emeryturę. Fundusze emerytalne mają za zadanie pomnażanie naszych pieniędzy wykonując różne inwestycje czy operacje finansowe. Najlepsze fundusze to takie, które uzyskują najwyższe przychody, które odzwierciedlane są w stopach procentowych w zależności od zainwestowanego kapitału. Fundusz emerytalny jest obowiązkowy i nie możemy z niego zrezygnować, ale mamy prawo decydowania do jakiego funduszu chcemy należeć lub zabezpieczyć się także dodatkowo wybierając trzeci filar. Wybór dobrego funduszu należy do bardzo trudnych wyborów dlatego powinniśmy dobrze się zastanowić, sprawdzić i przemyśleć naszą decyzję, bo od tego będzie zależeć nasza dalsza, spokojna przyszłość.

Tagi: , ,

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.

?>