Jesteś tutaj: Home > Emerytura > Formy oszczędzania na emeryturę

Formy oszczędzania na emeryturę

Bardzo ważne są ubezpieczenia na życie, które u nas w kraju zaczęły się pojawiać po reformie systemu polityczno-społecznego. Od 1991 roku do Polski zaczęły wchodzić pierwsze ubezpieczeniowe towarzystwa, ale gwałtowny wzrost tego typu ubezpieczeń zaczął się w 1999 roku. Zaletą ubezpieczeń na życie jest zagwarantowanie naszym bliskim środków do życia w wypadku naszej niespodziewanej śmierci. Śmierć jest zawsze niespodziewanym i nie planowanym zdarzeniem losowym, dlatego powinno się podejść do tego tematu bardzo poważnie i zastanowić się nad tym co będzie z naszymi bliskimi po naszej śmierci. Bardzo dobrym zabezpieczeniem właśnie w  takiej sytuacji jest wykupienie polisy na życie.

Polisy kapitałowe to ubezpieczenie, w którym towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam odszkodowanie w wypadku śmierci lub dożycia odpowiedniego wieku przez osobę ubezpieczoną.

Fundusze inwestycyjne to fundusze, w których prawie całość wpłacanych przez nas kwot tworzą kapitał, który w każdej chwili możemy wypłacić.

Ubezpieczenia ochronno – oszczędnościowe to jedne z najlepszych i najchętniej kupowanych ubezpieczeń w Polsce. To ubezpieczenie nie tylko ubezpiecza życie osoby ubezpieczonej lecz również spełnia role oszczędnościową. Można zbierać oszczędności a jednocześnie zapewnić rodzinie ochronę przez cały czas trwania ubezpieczenia.

O wyborze każdego z ubezpieczeń powinny zadecydować nasze potrzeby. Każdy z nas jest indywidualną osobą i każdy z nas ma inne wymagania dotyczące przyszłości naszej czy naszej rodziny. Jeżeli zależy nam na zabezpieczeniu naszej rodziny w wypadku naszej śmierci to najlepsza dla nas będzie wtedy polisa. Jeżeli chcemy zebrać jak największy kapitał na godną emeryturę to w takim przypadku powinniśmy wybrać fundusz inwestycyjny. Między polisą a funduszem są zasadnicze różnice. Decydując się na zakup polisy musimy pamiętać, że zobowiązani jesteśmy do regularnego opłacania wymaganych składek jeśli chcemy otrzymać odszkodowanie co w funduszu inwestycyjnym nie jest wymagane.

Tagi: , , ,

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby skomentować artykuł.

?>